Menu Zamknij

Jak znaleźć gosposie z referencjami lub nianię?

rekrutacja gosposi warszawa

Zatrudnianie gosposi czy niani to naprawdę wyzwanie. Najbardziej zależy nam na tym by był to ktoś odpowiedzialny i godny zaufania. Powierzamy mu przecież naszą rodzinę, nasz dom, jednym słowem największe skarby jakie mamy.

Gosposia z zamieszkaniem czy bez zamieszkania

Jeśli chcemy znaleźć nianie lub gosposie Warszawa daje nam w tym zakresie dużo większe możliwości niż np. Grodzisk Mazowiecki czy Milanówek, miejscowości niewiele oddalone od stolicy. Trzeba wziąć pod uwagę to, że gosposie i nianie często łączą pracę dla kilku osób i z ich punktu widzenia lepiej działać w Warszawie, gdzie łatwiej znaleźć kilku klientów na małym obszarze. Jeśli jednak szukamy niani lub gosposi, która będzie dla nas dużo pracować, lokalizacja taka jak Grodzisk, Błonie, Milanówek czy Żyrardów lub Pruszków nie stanowi problemu, nawet jeśli będzie to praca bez zamieszkania. Niezależnie czy będzie to gosposia z zamieszkaniem czy bez zamieszkania musimy mieć świadomość, że będzie to osoba, którą zostawimy pewnego dnia samą w naszym domu. Dlatego też warto skorzystać przy zatrudnianiu gosposi z usług wyspecjalizowanej agencji. Taka firma nie tylko sprawdza referencje gosposi lub niani, ale także ma swoje procedury i metody badania wiarygodności kandydatek w procesie rekrutacji.

Gosposie z referencjami, nianie z doświadczeniem – od tego zaczynamy

To, czym w pierwszej kolejności doradzałabym się zainteresować to doświadczenie poparte referencjami. Referencjami nie można nazwać tylko samego wpisu w cv lub szczególnie „laurki” od nieznanej osoby. Referencje zawsze powinny być sprawdzone – nie tylko jeśli chodzi o ich prawdziwość, ale także wiarygodność. Dlatego referencje muszą być zawsze połączone z  możliwością uzyskania kontaktu do poprzednich pracodawców gosposi lub opiekunki. Należy zwyczajnie zadzwonić do poprzednich pracodawców i odbyć kilkuminutową rozmowę dotyczącą przebiegu współpracy, zakresu pracy oraz opinii na temat przyszłego pracownika. Jeśli mamy wątpliwości, czy sobie z tym poradzimy, można zlecić poszukiwania agencji, która za nas wyręczy.

Na pewno warto jest zatrudnić osobę która pracowała na podobnym stanowisku, odnajduje się w danej pracy oraz nie zmienia pracodawców jak rękawiczek.

O co zapytać nianię lub gosposię?

Praca w czyimś domu wymaga dogrania wielu szczegółów, spełniania oczekiwań i wymagań rodzin u których się pracuje. Ważne by otwarcie, już podczas procesu rekrutacyjnego mówić o swoich potrzebach, oczekiwaniach by pracownik miał obraz realnych obowiązków.

Sugeruję również by sprawdzić czy osoba zatrudniana zna przeznaczenie sprzętów domowych. Pozwoli nam to uniknąć zniszczeń spowodowanych nieumiejętnym używaniem sprzętu gospodarstwa domowego. To częsty powód nieporozumień. Osoby zatrudniające gosposię przyjmują zatem z góry, że umie ona obsługiwać każdy rodzaj odkurzacza, pralki czy żelazka ze stacją parową. Wygląda to trochę tak, jakby przy zatrudnianiu pilota w liniach lotniczych przyjąć że poleci on każdym samolotem. Oczywiście samolot to bardzo skomplikowana maszyna w porównaniu z nawet najbardziej zaawansowanym odkurzaczem. Ale i urządzenia domowe mają dziś wiele funkcji, zwłaszcza najdroższe modele.

Zarówno w przypadku gosposi jak i niani zalecam sprawdzenie kwestii zdolności kulinarnych, mobilności danej osoby, posiadania prawa jazdy, wieku oraz stanu zdrowia. Szczególnie ważny jest stan zdrowia zatrudnianej niani. To jest absolutnie kluczowe. Pozostawiając pod jej opieką nasze pociechy musimy wiedzieć czy nie grozi im dodatkowe niebezpieczeństwo związane z zarażeniem się jakąś chorobą, ale i z ewentualnym brakiem opieki spowodowanym złym stanem zdrowia.

Ważne nie tylko pierwsze wrażenie ale także dokładne sprawdzenie kompetencji

Kolejnym ważnym aspektem też jest wygląd osoby i jej czystość. Dobrze poprowadzona rozmowa na żywo z kandydatką, pozwala nam wyczytać wiele z mowy ciała, ale też i stwierdzić, czy widzimy tę osobę przy naszych dzieciach czy w naszych domach. Tutaj sugerujemy przyjrzeć się także, czy ta kandydatka na nianię lub gosposię nie ma nerwicowych zachowań, czy wygląda schludnie. Czy denerwuje się podczas rozmowy? Czy chętnie odpowiada na nasze pytania? Nie bójmy się ich zadawać, mamy prawo wnikliwie badać przyszłego pracownika a w szczególności przyszłą nianię. Musimy czuć się komfortowo pozostawiając pod jej opieką dzieci.

Warto też spotkać się z kilkoma osobami, nie podejmować decyzji pochopnie, ale i odbywać takowe spotkania w duetach. Zawsze to daje szerszy obraz osoby.

Życzymy Państwu efektywnych poszukiwań. A jeśli zechcecie Państwo powierzyć nam odnalezienie idealnej niani, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button