Menu Zamknij

Animatorzy na imprezy dla dzieci – czy to dobry pomysł?

animatorzy na imprezy dziecięce

Brak Ci pomysłu na wyprawienie kolejnej imprezy dla dzieci? Zamiast samodzielnie wymyślać zabawy, w które mogą bawić się najmłodsi na przyjęciu urodzinowym, skorzystaj z profesjonalistów. W zakresie organizacji zabaw są nimi dziecięcy animatorzy na imprezy.

Czym zajmują się animatorzy podczas imprezy dla dzieci?

Głównym zadaniem animatora jest oczywiście zapewnienie dzieciom jak najlepszej zabawy podczas przyjęcia. Animatorzy na imprezy zatrudniani są nie tylko na przyjęcia urodzinowe, ale również na wesela, ponieważ często wśród zaproszonych gości znajdują się rodzice z dziećmi.

Animator organizuje dzieciom przeróżne zabawy, w które bawi się razem z nimi lub występuje w roli prowadzącego albo sędziego (w przypadku konkursów).

Zabawy mogą być zróżnicowane i stanowić specyficzną „listę przebojów” składającą się z gier i konkursów najbardziej przez dzieci lubianych. Innym pomysłem jest tematyczne poprowadzenie animacji – np. w stylu jednej bajki.
Jeśli np. będzie to impreza w klimacie lubianego filmu „Pingwiny z Madagaskaru”, to animator może być przebrany za Króla Lemura, a inne dzieci mogą odgrywać np. hipopotamicę Glorię, czy żyrafę Melmana.

Animator może bawić się z dziećmi np. w Koło Fortuny z nagrodami, wyścigi, skoki w workach, przeciąganie liny – możliwości jest mnóstwo, a wszystko odbywa się przy muzyce lubianej przez dzieci. Największą atrakcją dla dzieci jest często malowanie twarzy na wzór bajkowych postaci. Animatorzy mają zawsze wcześniej opracowany plan działania, ale na bieżąco dostosowują się do potrzeb dzieci. Najważniejsze, to utrzymać uwagę dzieci i nie pozwolić im na nudę.

Jak wybrać dobrego animatora zabaw?

Jeżeli chodzi o animacje dla dzieci, Warszawa będzie miejscem, gdzie mamy największy wybór tego rodzaju usług, ale w większości miast także znajdziesz dobrych animatorów. Jeśli impreza jest duża, animatorów może nam polecić agencja eventowa lub agencja specjalizująca się w opiece nad dziećmi także z innych miast. Jak więc wybrać najlepszego animatora?

Korzystaj z usług sprawdzonego animatora o dobrych opiniach, który działa w pełni legalnie, ponieważ powinieneś podpisać z nim umowę. Dobry wyjściem jest nawiązanie współpracy z podmiotami takimi jak agencja animatorów dla dzieci lub agencja zajmująca się rekrutacjami personelu takiego jak nianie, opiekunki i animatorzy. Na rynku działają animatorzy na imprezy – freelancerzy, którzy często są tańsi niż polecani przez agencje, ale musisz się liczyć z tym, że w razie problemów trudniej będzie Ci uzyskać cokolwiek w ramach reklamacji.

Nigdy nie kieruj się zasadą „byle taniej”, ponieważ dobra usługa ma swoją cenę, a różnice między ofertami tanimi a „średnimi” nie będą warte ryzyka. Oczywiście z drugiej strony najdroższy, nie znaczy zawsze najlepszy. Na cenę animatora składa się między innymi jego renoma, sprzęt, z którego korzysta na przyjęciu, dojazd i oczywiście czas poświęcony na imprezie.

Sprawdź, czy animator na imprezę ma odpowiednią bazę sprzętową

Przejrzyj różne oferty i porozmawiaj z różnymi animatorami. Podczas rozmowy telefonicznej wypytaj o jego doświadczenie, jakie zabawy proponuje, co może zaoferować (np. czy przywozi ze sobą akcesoria i zabawki, czy musisz coś dokupić). Zwróć uwagę, czy ma pojęcie o tym, co mówi. Dobry animator lub przedstawiciel agencji powinien odpowiedzieć Ci na wszystkie szczegółowe pytania.

Wybierając animatora zwróć uwagę, czy na imprezę przyjeżdża on z własnym nagłośnieniem, muzyką i oświetleniem – jeśli nie, to musisz sam o to zadbać, lub znaleźć takiego, który to zapewnia. Wszystkie akcesoria i sprzęt, które animator ma ze sobą, tworzą klimat całej imprezy. Na przykład, dzięki profesjonalnemu oświetleniu, animator może zrobić holograficzny pokaz, bajkowe projekcje świetlne, czy zorganizować zabawę w przejście przez laserowy tunel – a dzieci uwielbiają takie atrakcje. Dobre wyposażenie łatwiej znaleźć w agencji animatorów, ponieważ taka agencja ma więcej zleceń i opłaca jej się inwestować we własny sprzęt.

Organizacja imprez dla dzieci – o czym musisz pamiętać?

Na początek ustal kiedy i gdzie ma się odbyć przyjęcie. Jeżeli chcesz zorganizować przyjęcie w bawialni, o dobry termin musisz pytać nawet 2-3 miesiące wcześniej – bawialnie w dużych miastach, takich jak Warszawa, z reguły mają duże obłożenie. Często wygodniej jest zrobić imprezę w domu. Organizację imprezy w domu musisz zacząć odpowiednio wcześniej – najlepiej, jeśli zaczniesz o tym myśleć nawet 2-3 tygodnie przed. Taki czas jest odpowiedni, żeby rodzice gości mogli zaplanować np. wyjazd tak, aby koledzy i koleżanki Twojego dziecka na pewno pojawili się na zabawie.

Pamiętaj, żeby to dziecko miało wpływ na listę gości i mogło zaprosić tych, których lubi. Przygotuj zaproszenia – możesz kupić gotowe, albo samemu coś zaprojektować i wydrukować. Zaproszenia wyślij najlepiej 1-2 tygodnie przed przyjęciem. W tym czasie zadbaj również o zamówienie tortu. W wielu cukierniach, specjalizujących się w przygotowywaniu tortów można zamówić tort z postaciami z bajek, albo np. stylizowany na zamek czy samochód. Możecie też dopasować tort do tematu przyjęcia.

Jeżeli impreza ma być z motywem konkretnej bajki, zadbaj o odpowiednie dekoracje. Balony, zastawę stołową, czy serpentyny możesz dopasować kolorystycznie tak, żeby stworzyć bajkowy klimat. Nie musisz ozdabiać całego domu – wystarczy pomieszczenie, w którym będzie odbywać się impreza. Na kilka dni przed przyjęciem możesz zacząć poczęstunkowe zakupy, a same posiłki najlepiej przygotować dzień przed. Pamiętaj, że dzieci lubią proste posiłki – dobrze więc sprawdzą się małe kanapki, koreczki, żelki. Możesz również zakupić musujący napój owocowy dla dzieci, imitujący szampana – imprezowicze na pewno się ucieszą, że mogą przez chwilę świętować jak dorośli.

Animatorzy na imprezę czy rodzice w roli wodzirejów?

Organizacja imprez dla dzieci nie jest najprostszą rzeczą na świecie, ale jeśli nie macie czasu lub zwyczajnie brak wam sił i pomysłów, z pomocą przyjdą animatorzy na imprezy. Dzięki nim dzieci będą się świetnie bawić przez całe przyjęcie, a Ty spokojnie odpoczniesz występując na imprezie jako gość.  

Jeżeli szukasz ciekawych animacji dla dzieci, Warszawa i inne duże miasta będą miały najwięcej do zaoferowania, jednak w mniejszych miastach na pewno też znajdziesz firmy prowadzące animacje dla najmłodszych. Skorzystanie z usług animacji dla dzieci często powoduje, że różnica jakościowa w porównaniu  z samodzielną organizacją imprezy, skłania rodziców do zamawiania takich usług kolejny raz w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button