Menu Zamknij

Agencja niań czy niania z ogłoszenia?

agencja niań - jak działa

Szukasz niani do dziecka w Warszawie lub okolicach? Zastanawiasz się jaki sposób będzie lepszy: agencja niań w Warszawie czy specjalistyczny portal z ogłoszeniami opiekunek? Nadal wygrywają agencje rekrutacyjne. Z kilku powodów.

Znalezienie niani i powierzenie jej naszego dziecka to bardzo stresujący moment. Wiemy, że pewnego dnia będziemy musieli zostawić naszego malucha z nowo zatrudnioną osobą i wtedy jego życie i zdrowie będzie całkowicie w rękach opiekunki. To bardziej stresujące niż pozostawienie dziecka pierwszy raz w żłobku lub przedszkolu. Tam, możemy się spodziewać personelu, który jest już sprawdzony i doświadczony, a jego praca podlega ścisłej kontroli. W dodatku nasze dziecko nie jest tam sam na sam z jedną osobą.

Jak działa agencja niań a jak portal dla opiekunek?

Typowe procesy rekrutacji opiekunki do dziecka ilustrują schematy nr 1 (dla portalu ogłoszeniowego) i schemat 2 (dla profesjonalnej agencji niań)

Schemat 1: Proces wyboru opiekunki poprzez portal z ogłoszeniami opiekunek

Schemat 2: Proces wyboru opiekunki przy współpracy z agencją niań

agencja niań - jak działa

Agencja niań a portal dla niań – różnice

W przypadku portalu dla niań, kandydatka wypełnia swój profil. W przypadku najlepszych serwisów tego rodzaju musi załączyć też referencje, które są sprawdzane oraz porozmawiać telefonicznie z pracownikiem portalu. Czy to wystarczy?

Zapytajmy siebie samych, czy na podstawie wypełnionego profilu, referencji i rozmowy telefonicznej powierzylibyśmy komuś np. zarządzanie elektrownią, kierowanie restauracją lub choćby ochronę naszej posesji? Większość z nas by się na to nie zdecydowała. A przecież samodzielna opieka nad naszym dzieckiem to zadanie dużo bardziej odpowiedzialne niż kierowanie restauracją.

Potrzebne jest w tym wypadku spotkanie i ocena kandydata na żywo. Ktoś powie: oczywiście, przecież zanim zatrudnimy kandydatkę z jakiegokolwiek ogłoszenia, i tak się z nią spotkamy. Ale to nie to samo co spotkanie kandydatki z doświadczonym rekruterem, który ma duże doświadczenie w prowadzeniu naboru opiekunek. I tym elementem różni się właśnie oferta profesjonalnych agencji niań od portali z profilami opiekunek.

Jak działa profesjonalna agencja niań?

Gdy agencja opiekunek otrzyma zlecenie poszukiwania niani np. w Warszawie, najpierw sięga do swojej bazy kandydatek. Są tam nie tylko osoby, które zgłosiły swoje cv do agencji po raz pierwszy, ale także nianie, które kiedyś zostały przez agencję zrekrutowane i z powodzeniem wykonywały swoją pracę. Gdy skończyły opiekę w ramach pierwszego zlecenia, agencja szuka dla nich kolejnego. Jeśli w bazie brak odpowiedniej kandydatki, rozpoczyna się zbieranie zgłoszeń z rynku.

Kolejny etap do wstępna selekcja kandydatek na podstawie analizy cv i listów motywacyjnych oraz rozmów telefonicznych. Warto zauważyć, że to, co w profesjonalnej agencji niań jest tylko wstępną selekcją, w portalach z ogłoszeniami dla opiekunek jest końcowym etapem rekrutacji.

Gdy wyłonione zostaną najlepsze kandydatki następuje ich spotkanie z przedstawicielem agencji, który weryfikuje kwalifikacje merytoryczne, a także ocenia predyspozycje psychologiczne niani. Osoby, które zostaną przejdą pomyślnie ten etap, spotykają się z przedstawicielem agencji oraz rodzicami dziecka, którym ma się zajmować opiekunka.

Taka procedura minimalizuje prawdopodobieństwo zatrudnienia niewłaściwej osoby oraz zwiększa maksymalnie bezpieczeństwo dziecka i szansę na długoterminową współpracę z opiekunką.

Agencja Dudek, oferująca rekrutację niań, pomocy domowych i gospoś zaprasza Państwa do współpracy. Znajdziemy idealną nianię dla waszych maluchów.

W artykule wykorzystano grafiki:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button